info@nesetopcuoglu.com +90 (538) 942 81 00

MERAK ETTİKLERİNİZ

Epilasyon yoğunlaştırılmış ısı ve ışın demetlerinin cihazı yardımı ile tüy köküne gönderilerek yavaş yavaş kalıcı olarak tüy kökünü tahrip etmesi işlemidir.

Günümüzde kalıcı, güvenilir, hızlı, acısız, ağrısız olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak ya da azaltmak için en çok tercih edilen yöntemdir.

Bay ve bayanlarda her bölgeye uygulanabilir.

Tüm vücut bayan seansları uygulama şekli, ten rengi ve tüy yapısına bağlı olarak yaklaşık 1-2 saat sürer. Yüz gibi bölgeler5-10 dakikada tamamlanır.

Seans aralıkları tüyün durumuna göre 1-2 ay kadardır.

Beyaz ten siyah tüy yapısı en başarılı olunan kombinasyon olsa da hormon yapısı, uygulama şekli, uygulama bölgesi de sonuçlarda etkilidir.

Genellikle farklı faktörlere bağlı değişiklik gösterse de tüyler 6-8 seans arasında uygulamaya cevap verir.

Uygulama öncesi tüylerin gerekli enerjiyi alması için bir gün öncesinden jilet ile cildi tahriş etmeden kısaltılması gerekmektedir epilasyon yapılacak bölge yüz bölgesi ise tüylerde herhangi bir işlem kısaltma yapılmadan gelinmesi yeterlidir.

Uygulama öncesi en az 20 gün önceden solaryum, güneşlenme, tüy sarartıcı işlemler ve cildi tahriş edecek, cilt ve tüy rengini değiştirecek işlemler bırakılmalıdır.

Uygulamadan sonra ısı kaynaklarından sıcak duş, hamam gibi ve cildi tahriş edebilecek peeling, kese, sert masaj gibi uygulamalardan 1 hafta süreyle uzak durmak gereklidir.

Bayanların hormonal değişikliklerin olduğu, hassasiyete sebep olan ve tüy köklerinde güçlü bir döneme denk gelen regl dönemine ve yakın zamanlarda olmaması gereklidir.

Hamileler, vücudunda kalp atış hızı ayar cihazları ve metal implant bulunanlar, kanser, epilepsi, diyabet, flebit hastaları, keloid formasyon geçmişi olanlar, büyük yara izli doku alanları olanlar, cilt hastalığı, açık yaraları olanlar, yakın zamanda güneş ışığı ya da solaryuma girmiş olanlar, varis uygulaması görenler, foto hassaslaştırma ve cilt ilçları kullananlar…

Ayrıca dövme ve büyük koyu renk lekeler, benler üzerine epilasyon uygulaması yapılmaz.

Merkezimizde Cilt Bakımı, profesyonel Neostrata ürünleriyle yapılır ve yaklaşık bir-bir buçuk saat sürer. Cilt derinlemesine temizlenip, sorunlu bölgelerde çalışılır; akne, sivilce, siyah nokta, milya temizliği, buhar uygulaması, gözenek açma, tonik, peeling, maske, serum, krem, göz çevresi, dekolte bakımı gibi uygulamalar yapılır.

Bunların tümü cilt tipinize ve gereksinimlerine uygun bir biçimde planlanıp, uzman estetisyenler tarafından uygulanır.

Temizlenmiş, yenilenmiş ve gözenekleri açılmış cildin üzerine 1-2 gün makyaj yapmamanızı ve cildi tahriş edecek sıcak su, peeling, güneş, kese vs. gibi işlemlere bir süre dikkat etmenizi öneririz. Cilt bakımı uygulamaları 15 gün aralıklarla, mevsim değişimlerinde ya da ihtiyaç ve hedefe göre tekrarlanabilir.

Cilt bakım tüm yüz dahilinde tüm vücuda da bay-bayan uygulanabilen bir uygulamadır. Kimyasal Peeling seanslarından önce Cilt Bakımı gerektiren durumlarda da kullanılabilinir.

Cilt bakımında ve Kimyasal Peelingde Neostrata ürünlerinin farkı; diğer kimyasal peeling içeriklerinin aksine cildi tahriş etmeden, görüntü bozukluğu yaratmadan ciltle uyum içinde çalışarak kimyasal peelingi uygulaması, daha az hassasiyet yaratması, en hassas ciltte bile uygulanabilmesi ve günlük hayata devamda zorluk oluşturmaması, yan etkisinin olmamasıdır, Diğer tüm cilt bakım ürünlerinde de Glikolik asit, AHA-PHA, Glukonolakton, Laktobionik asit gibi içeriklerin olması klasik profesyonel ya da günlük cilt bakımı yaparken de kimyasal peelingin nimetlerinden faydalanabilmenizi sağlar.