info@nesetopcuoglu.com +90 (538) 942 81 00

LAZER EPİLASYON

Cilt Bakımı

Epilasyon yaptırmak isteyenler için kimler yaptırabilir sorusu yerine kimler için riskli veya zararlı olduğunu dile getirmemiz daha doğru olacaktır. Öncelikle belirtmeliyiz ki, şeker hastalığı olan kişilerin bir kontrolden geçmesi ve uzman bir doktor izni ile iğne epilasyonunu yaptırması gereklidir. Bu süreç egzamaya sahip olan kişiler için de geçerlidir. Bunlar dışında varisli olan kişiler, hamileler, kalp pili olanlar ve farklı cilt hastalığına sahip kişilerin bu epilasyon yöntemini yaptırmamaları çok daha iyi olacaktır.

Nasıl Uygulanır?

Operasyona başlamadan önce var olan kıl kökleri detaylıca incelenir ve operasyonda hangi yöntemin uygulanacağı belirlenir. Daha sonra incelenen köklerden daha ince ve sterilize edilmiş iğne ile kıl köklerine inilerek elektrik akımı verilir. Verilen akımın sonucunda kıl köklerinin yanması bekleniyor. Yanmış olan kıl kökleri kolaylıkla bir cımbız yardımıyla alınabilir fakat eğer kökler yanmamış ise işlemler tekrar uygulanır. Kıl köklerinin yanması ve çıkarılması sonucunda temiz bir vücut ve uzun süre etki gözlenecektir.

Operasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli epilasyon yaptıran kişinin en az 1 gün boyunca epilasyon uygulanan bölgeye su değdirmemesi gereklidir. Suyun yanında kimyasal ilaçlar, makyaj malzemeleri gibi farklı ürünler de kullanılmamalıdır. Ek olarak yapılan lazer vücutta kızarıklıklar oluşturacağı için ve bu kızarıklıkların kalıcı olmaması için güneş kremi kullanılması faydalı olacaktır.